Jak elegantně vyřešit kuchyňské osvětlení

Osvětlení je důležité v celém bytě, ale v kuchyni jej využijeme snad nejvíce. Při vaření potřebujeme dostatek světla, které zároveň zaručí, že se v celé místnosti budeme cítit příjemně a bezpečně. Proto není vhodné kuchyňské osvětlení podcenit. Poradíme vám pár triků, které vaší kuchyni dodají dostatek světla.

Hodně záleží na tom, jak velkou kuchyň máte a také na velikosti kuchyňského okna. Jednou z možností, jak kuchyň dobře osvětlit, je zvolit dvě lampy. Odborníci poukazují na to, že ideální volba je kombinace oranžové a bílé barvy. Při práci se vám nejvíce osvědčí klasická bílá svítilna, oranžová vytváří jedinečný design. Místo oranžové můžete vyzkoušet také zelenou, která působí antistresově. Do kuchyně se rozhodně nehodí červená barva, která by mohla celý dojem pokazit.

Není důležité pouze to, jaké osvětlení vybereme, ale také samotné umístění. Především dbejte na osvětlení pracovního prostoru, abyste si nestínili vlastním tělem. Velice praktické je osvětlení přímo nad pracovní deskou. Zároveň vám světlo nesmí svítit přímo do očí.

Nad jídelní stůl se nejvíce hodí regulovatelné osvětlení, které můžete různě tlumit dle aktuální potřeby. 

kuchyňské osvětlení

Objednávkový formulář

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné