Koupelny po skandinávsku

Vybíráte novou koupelnu? Pak se nechte inspirovat koupelnami, které preferují ve Skandinávii. Skandinávci dávají přednost světlým barvám a nejvíce bílé. Bílá barva působí čistě a světle, nicméně mezi další oblíbené barvy patří také červená, která interiér oživí. Samozřejmostí jsou také přírodní prvky.

Koupelny ve skandinávském stylu působí spíše relaxačním a klidným dojmem. Však kde jinde bychom mohli lépe relaxovat, nežli v koupelně? Je to ideální místo pro odpočinek po náročném dni. A z čeho můžete vybírat? Skandinávci si dávají na designu skutečně záležet a přináší minimalistický, elegantní a přírodní styl, který doprovází různé typy doplňkových prvků.

Jak již bylo výše uvedeno, v koupelnách převládá bílá barva, která bývá doplněna nejčastěji červenou, černou, šedou či tmavě modrou barvou. Často bývají přítomny také barevné prvky, které však zaujímají jen nepatrnou část, aby nepůsobily rušivým dojmem. Severská kultura dává přednost přírodním materiálům, mezi kterými převládá dřevo nebo kámen. Ačkoliv se to zdá téměř nemožné, tak i kámen může vnést do bytu hřejivý pocit a jde o velice působivý kontrast ke strohé bílé barvě.

Ve Skandinávii převládají zejména dřevěné podlahy, které se hojně používají také do koupelen. Tento prvek je pro skandinávský styl zkrátka neodmyslitelný. Seveřané si na designu skutečně dávají záležet. Své koupelny se snaží mít maximálně útulné.

Dokonalý vzhled dotvářejí zelené rostliny, které umocňují příjemnou atmosféru.

skandinávská koupelna

 

Objednávkový formulář

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné