Výhody a nevýhody integrovaných kuchyní s obývacím pokojem

Pokud žijete ve starším panelovém domě, patrně jste setkali s malou kuchyní, ve které není prakticky žádné místo. V současné době se však klade důraz na vzdušnost a prostornost. Navíc malé kuchyně jsou velice nepraktické. Jako vhodné řešení se nabízí propojení kuchyně s obývacím pokojem, případně také s jídelním koutem.

Může se zdát, že jde o zcela nový trend, ale zase takovou novinkou integrované kuchyně nejsou. Kuchyně je místnost, ve které zejména ženy tráví mnoho času, proč být ale v malé uzavřené místnosti, když můžete vařit a přitom být v kontaktu s ostatními členy rodiny?

Pokud máte kuchyň moderně vybavenou, jistě se za ní nestydíte a naopak ji chcete ukazovat. Stačí jen zbourat příčku, která odděluje kuchyni od obýváku nebo jen zrušit dveře. Propojením těchto dvou místností získáte mnohem větší prostor.

Pokud chcete obývací pokoj alespoň částečně oddělit od místa, kde se vaří, můžete zvolit různé dekorativní zástěny. Opticky lze prostor rozdělit také různobarevnými nátěry či podlahovými krytinami. 

kuchyně s obývákem

Objednávkový formulář

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné