Vyřešte snadno a prakticky podkrovní koupelnu

Bydlíte v domečku a chcete si zařídit útulnou podkrovní koupelnu? Podkroví přináší řadu možností, ale také mnoho omezení v podobě zkosené střechy a stísněného prostoru. Obraťte se nás, problém vám vyřešíme!

Tyto prostory je potom značně složité vybavit podle svých představ. Nicméně v současné době je možné téměř vše a tudíž ani tento problém by neměl být neřešitelný, ba naopak. Navíc pokud se vám podaří zařídit si útulně koupelnu v podkroví, výsledek bude stát skutečně za to. Jak tedy na to?

Omezení, která lze překonat

Střechy domů mohou mít různé tvary, které určují půdorys podkrovních místností. Většinou dochází k omezené výšce v určitých zákoutí. Podkroví je nejčastěji využíváno pro ložnice či dětské pokojíky nebo pracovny. V případě koupelen je to trochu složitější. Musíte vyřešit především přívod vody a odtok odpadu, což skýtá řadu různých nástrah.

Stísněné prostory vyžadují využití doslova každého centimetru prostoru. Pokud se vám to podaří, vypadají pak velice stylově a elegantně. Nejdůležitější je, abyste vanu nebo sprchový kout nedávali do nejnižší části pod střechou. Nejnižší místo si nechte například na malou skříňku. Vana či sprchový kout potřebuje dostatek prostoru a navíc vás nesmí nijak omezovat. Dostačující výšku koupelny potřebujete také při pohybu po místnosti. Je tedy třeba zvážit tyto základní aspekty a podle toho zakomponovat nábytek a zařízení do koupelny.

Zajímavé řešení

Střešní koupelna má také své nesporné výhody, zejména co se oken týče. Dopřejte si klidně i dvě okna, dostatek světla jistě oceníte a navíc se tak opticky zvětší a prosvítí celý prostor. Sprchový kout lze také umístit pod zkosenou část střechy, když si pořídíte atypický tvar na míru. Nezapomínejte, že koupelna představuje relaxační místnost, proto si při jejím vybavení dejte opravdu záležet.

Sprchový kout můžete vybavit několika hlavicemi včetně masážních trysek. Neschovávejte trámy nebo cihly navíc, koupelna nemusí být jednotvárná, naopak přiznejte podkrovní prostor se vším všudy. Díky střešním oknům můžete do koupelny umístit také květiny, které mají rády vlhko a stanou se tak dokonalou dekorací. Jako úložné prostory jsou velmi vkusné proutěné koše.

Dejte průchod své fantazii.

podkrovní koupelna

Objednávkový formulář

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné