Asymetrická vana vám zajistí komfort a pohodlí

Asymetrická vana představuje mnoho výhod, jednou z nich je především velká koupací plocha v porovnání s místem, které vana zabere. A pozor, funguje také jako sprchový kout zároveň. Jen si nepleťte pojmy asymetrická vana a rohová vana. Jde totiž o něco úplně jiného. Jednoduše řečeno, asymetrická vana je něco mezi rohovou vanou a klasickou obdélníkovou verzí.

Jak už název naznačuje, asymetrická vana nedodržuje žádné pravidelné délky a šířky. Rozměry jsou různé, většinou se pohybují od 75 cm na šířku a 140 cm na délku. Tyto vany jsou vhodné také do malých koupelen. Nejvíce oceníte, že vana má až překvapivě velký vnitřní prostor.

Pro asymetrické vany se využívají takzvaná integrovaná sedátka, podle jejich umístění se pak rozlišuje levá a pravá varianta vany. Některé tyto vany nabízejí nejen pohodlné koupání, ale také sprchování. Asymetrická vana dokonce může plně vynahradit sprchový kout. Jestliže se tedy raději sprchujete, volte takovou, která nemá odtok uprostřed, ale spíše na straně. Vana je jakoby rozdělena na koupací a sprchovací část, která bývá nejširší a mívá také co nejkolmější stěny a rovné dno. Velmi důležité je však myslet na to, abyste k vaně pořídili přesně padnoucí vanovou zástěnu.

Ovšem je potřeba upozornit na možnost plagiátorství. Asymetrické vany totiž patří k velmi rozšířeným typům. K jejich výrobě se používá akrylát, který umožňuje vyrábět v podstatě libovolné tvary, které se liší jen v milimetrech. Kvalitu materiálu si člověk může jen stěží ověřit. Snadno se tak může stát, že si koupíte za stejnou cenu kopii, která je vyrobena z méně kvalitního akrylátu. Tento materiál je křehčí a snadněji popraská.

asymetrická vana

Objednávkový formulář

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné