Udělejte z malé koupelny prostornou místnost

Malé koupelny jsou problémem zejména panelových bytů. Jde o maličké místnosti, do kterých bychom chtěli vtěsnat maximum a ještě mít nějaký prostor na pohyb. Výsledný dojem může působit nehezky, neboť koupelna není nafukovací skladiště. Existuje však několik triků, kterými můžeme koupelny opticky zvětšit a ještě ušetřit prostor. Díky tomu si můžete dopřát větší komfort a koupelna bude působit útulně.

Vyřešte úložné prostory

V malých bytech je obecně největší problém s úložnými prostory. Nejinak je tomu v koupelně. V malé koupelně je potřeba udržovat určitý řád a hlavně neustálý pořádek. Ve velké koupelně se leccos ztratí, ale v malé je vidět naprosto vše. Každá věc by tedy měla mít své pevné místo, nejlépe tam, kde není příliš na očích. Kam ale uložit kosmetické přípravky, aby neležely jen tak? Nejdůležitější je zajistit dostatek úložných prostor. Skříňky a poličky je lepší orientovat spíše do výše, tím ušetříte mnoho místa.

Jak vyřešit dveře?

I dveře hrají v malém prostoru velmi důležitou roli. Pokud máte vstupní dveře do koupelny, které se otevírají směrem dovnitř, značně vám to zmenší prostor, navíc překážejí. Zkuste si místo klasických dveří pořídit posuvné, které jsou mimořádně praktické. Zvolit můžete také různé háčky a závěsné koše, které také ušetří mnoho místa a působí dekorativně.

Optické zvětšení prostoru

Do malé koupelny doplňte více zrcadel. Ačkoliv je zrcadlo v koupelně nezbytné, zkuste opravdu velké zrcadlo, které prostor opticky zvětší. Klidně můžete mít i dvě zrcadla, pokud je máte kam umístit, nejlépe naproti sobě. V současné době není složité sehnat vany či sprchové kouty v atypických rozměrech, které tak snadněji umístíte do menších prostorů. Dokonce i pračky lze koupit v různých rozměrech. Sprchový kout představuje praktičtější řešení do malé koupelny, neboť zabírá méně místa. Pokud si ovšem nedovedete představit večer bez koupele ve vaně, zkuste různé neobvyklé či rohové vany, které zaberou méně místa. Prosto zbytečně nepřeplácávejte, méně je někdy více.

malá koupelna - půdorys

 

Objednávkový formulář

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné